JavaDays

Přednášející

Kamil Ševeček

Kamil Ševeček je dlouholetý programátor, geek a příznivce všeho okolo Javy a Kotlinu. Pracuje jako Java vývojář a ve volném čase vede kurzy pro neziskovku Czechitas. Sbírá staré počítače ZX Spectrum a Didaktik, na kterém začínal, a pořád má v plánu pro tento skvělý stroj naprogramovat mnoho krásných osmibitových her. Má rád filmy založené na skutečných událostech a knižní biografie o velkých lidech historie.

Oracle Certified Professional Java SE 7 Programmer (OCPJP), Sun Certified Developer for Java Web Services (SCDJWS), Sun Certified Business Component Developer (SCBCD), SpringSource Certified Spring Enterprise Integration Specialist

Fáris Ismail

Fáris Ismail po dokončení studia ČVUT Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské založil a pracoval v několika startupech ve finančním sektoru. Aktuálně působí na implementaci a vývoji firemních aplikací pomocí technologií NoSQL databází se zaměřením na webové aplikace v Javascriptu, Angular framework, Node.JS, Google Firebase Database a Google Cloud Platformy.

Jan Lahoda

Softwareový vývojář se zájmem o Javu. Jan vylepšuje jazyk Java a související nástroje už více, než dvacet let. V současné době je součástí týmu, který implementuje nové jazykové vlastnosti v Jave pro překladači javac. V poslední době pracoval na dvou rozšířeních pro Javu - vylepšení konstrukce switch a pattern matching.

Miroslav Sevelda

Autor je dlouholetý nadšenec do technologií dnes již neexistující firmy Sun Microsystems. S prvními Sun systémy se seznámil už začátkem devadesátých let. Kromě jiného se zabývá vývojem aplikací na platformě Java, včetně webových aplikací a webových služeb. V poslední době spolupracuje se svými klienty na vývoji mikroslužeb a také se konzultačně podílí na refactoringu stávajících aplikací do infrastruktury mikroslužeb. Víc než 10 let je certifikovaný lektor pro oblast Javy a operačního systému Oracle Solaris.

Oracle Certified Java Programmer I Oracle Certified Java Programmer II Oracle Certified Web Component Developer Oracle Certified Master for Solaris Operating System

Michal Špaček

Michal je webový vývojář a "security inženýr". Pořádá školení, zajímá ho bezpečnost a výkon, staví, boří a testuje webové aplikace. Přednášel na více než 100 konferencích a akcích, včetně WebExpa v Praze a Passwords v Las Vegas, na obou opakovaně. Pracoval na platebních systémech ve Skype,zlepšoval zabezpečení Slevomatu, pracoval také pro Apiary a v současné době parsuje JSON v agregátoru reportů Report URI. Michal o bezpečnosti rád mluví veřejně, hledá hranice tak, že je posouvá. Chce naučit webové vývojáře stavět bezpečnější a výkonnější weby a aplikace.

https://www.michalspacek.cz

Roman Bouchner

Roman Bouchner je vývojář a softwarový architekt s dvacetiletou praxí ze světa backendu i frontendu. Vyzkoušel spoustu postupů a frameworků, až nakonec zjistil, že elegance je v jednoduchosti. Nejraději programuje v Javě a má rád Linux.

Stanislav Ondáč

Baví ma navrhovať riešenia postavené na princípoch architektúry mikroslužieb a Domain Driven Design. Nie preto, že je to dnes moderné, ale preto že nás "nútia" pozerať sa aj na iné, ako len technické aspekty riešení. V minulosti som pracoval na viacerých pozíciach, ako vyvojár, administrator, konzultant, IT analytik, Architekt aj Manažér. V súčastnosti pracujem ako Enterprise Architecture consultant pre spoločnosť Simloop, so zameraním na bankové integračné projekty.

Petr Adámek

Petr Adámek se vývoji aplikací v Javě věnuje již 20 let. Jeho doménou jsou zejména podnikové informační systémy a návrh aplikací. Zajímá se o to, jak navrhovat a vyvíjet robustní aplikace tak, aby byly spolehlivé, dobře udržovatelné a snadno rozšiřitelné. Je posedlý psaním jednotkových testů a refaktoringem, takže ho občas projektoví manažeři nemají rádi. Rád poznává nové věci a rád se o své znalosti dělí s ostatními. V současné době pracuje jako nezávislý konzultant. Od roku 2004 také jako externí vyučující přednáší kurzy pokročilého vývoje v jazyce Java na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně. Dále se aktivně angažuje v brněnské Java User Group a rád organizuje setkání příznivců Javy ve svém vinném sklepě.

Jaroslav Tulach

Ještě při studiu na univerzitě Jaroslav založil a navrhl NetBeans, což není jen vývojové prostředí, ale především první modulární platforma pro psaní desktopových aplikací v Javě. Při návrhu NetBeans API Jaroslav viděl, udělal a pomohl napravit více chyb než by se dalo spočítat - to jej kvalifikovalo k tomu, aby napsal knihu "Practical API Design". V současné době Jaroslav pomáhá OracleLabs vytvářet GraalVM, což je nejrychlejší virtuální stroj na celé planetě.

http://apidesign.org

Jiří Pinkas

Jirka Pinkas začal s Javou kolem roku 2006, kdy si jeho vedoucí diplomové práce spletl Javu s JavaScriptem a dal za úkol vytvořit vizualizaci datové struktury v prohlížeči (nakonec skutečně implementováno v Javě pomocí Appletu). Java se mu v ten moment natolik zalíbila, že už u ní zůstal, i když velice brzy přešel z Java SE do Java EE a Springu. Má za sebou dlouholetou dráhu Java EE vývojáře a lektora, čímž se zabývá dodnes.

Jan (@novoj) Novotný

Vývojem v Javě se živím už více jak 10 let. Ve společnosti FG Forrest se starám o vývoj webových aplikací pro přední české i zahraniční zákazníky. Posledních pár let se snažím komunitě vrátit to, co jsem jsem z ní načerpal - jsem spoluorganizátorem ne-konference jOpenSpace, natáčím videocast Kafemlejnek.TV a už spíš výjimečně napíši něco na blog.

Petr Ferschmann

Počítače byly vždy jeho koníčkem, ale místo “jak věci fungují” jej spíše zajímalo “proč takto fungují”. Od roku 2004 začal podnikat, aby tuto svoji vášeň mohl lépe rozvinout. Je jedním ze zakladatelů cloudového ekonomického systému FlexiBee, kterou v roce 2014 prodal skupině ABRA Software. Od roku 2016 připravuje novou firmu na propojení cloudových aplikací. Linux používal od roku 1996, počítačové sítě a škálování aplikací jsou jeho koníčkem. V roce 2004 absolvoval Softwarové inženýrství na Fakultě aplikovaných věd Západočeské univerzity. Má tři děti a k jeho koníčkům patří běh, kajakářství a skálo-lezectví, i když většinu času tráví spíše v práci.