Přednášející

JavaScript Days 2021

Fáris Ismail

Fáris Ismail po dokončení studia ČVUT Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské založil a pracoval v několika startupech ve finančním sektoru. Aktuálně působí na implementaci a vývoji firemních aplikací pomocí technologií NoSQL databází se zaměřením na webové aplikace v Javascriptu, Angular framework, Node.JS, Google Firebase Database a Google Cloud Platformy.

Daniel Steigerwald

Přes deset let pomáhám firmám i jednotlivcům. Napsal jsem nemálo článků, přednášel na řadě konferencí a meetupech v Česku, Slovensku, Maďarsku, San Francisku. Za programátora ale hovoří jeho kód. Jsem autorem jednoho z nejpopulárnějších React starter kitů Este.js. Zatím jediného, který je skutečně multiplatformní.

Miroslav Holec

Jsem konzultant zaměřený na vývojářské technologie Microsoftu a zejména na návrh a architekturu REST služeb. Jako lektor seznamuji vývojáře s technologiemi [ASP].NET Core, gRPC, EF Core a Blazor. Návrh aplikací přizpůsobuji nejčastěji pro běh v cloudovém prostředí Microsoft Azure. Za mé komunitní aktivity jsem od roku 2016 oceněn jako Microsoft MVP.

Jaroslav Tulach

Ještě při studiu na univerzitě Jaroslav založil a navrhl NetBeans, což je vývojové prostředí pro různé jazyky včetně JavaScriptu a TypeScriptu. Při navrhování NetBeans API Jaroslav viděl, udělal a pomohl napravit více chyb než by se dalo spočítat - to jej kvalifikovalo k tomu, aby sepsal knihu "Practical API Design". V současné době Jaroslav pomáhá OracleLabs vytvářet GraalVM, což je nejrychlejší mnohajazykový virtuální stroj na celé planetě.

http://apidesign.org

Furát Ismail

Furát Ismail je zapálený Frontend developer zaměřující se na technologie Angular, VueJS, React a vše co se točí kolem frontendového vývoje. Kromě tvorby webových aplikací je jeho zálibou grafický design a optimalizace webu – SEO. Aktuálně působí jako vedoucí frontendového vývoje v telekomunikační společnosti.

Štěpán Bechynský

Po skoro devíti letech opustil Štěpán Bechynský společnost Microsoft, kde pracoval jako Technical Evangelist se zaměřením na Microsoft Azure a zakotvil v klidnějších vodách farmaceutické společnosti MSD, kde měl na starost infrastrukturu v Amazon Web Services. V klidných vodách získal titul MVP a vrátil se do společnosti Microsoft, kde se staral o IoT projekty v Německu jako technický konzultant. Nyní pracuje na pozici Azure Technical Trainer a vzdělává zákazníky a partnery společnosti Microsoft. Volné chvíle tráví nejraději u plotny.

Pavel Ungr

Jsem "Těžký kalibr na SEO". Věnuji se mu již více než 15 let od roku 2004. Pracoval jsem v agenturách jako je Etnetera, Ataxo nebo H1.cz. Krom konzultací pro střední a velké klienty (Alkohol.cz, Shoptet, Airbank, Alza, Bella Rose, LMC a další) pravidelně publikuji zejména o SEO, školím a přednáším. SEO vnímám jako nedílnou součást při tvorbě a fungování obsahově kvalitního webu, který je primárně prospěšný pro uživatele a technicky přístupný. Propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu.

https://www.pavelungr.cz

Pavel Kříž

Frontend vývojář zaměřující se na knihovnu React a ecosystem kolem. Kromě práce na projektech také přednáším na komunitních akcích a poskytuji konzultace.

Michal Valášek

Michal Valášek je odborný konzultant a lektor. Ve všech těchto rolích se zabývá tvorbou, provozem a zabezpečením webových aplikací na platformě ASP.NET. Již šestkrát byl oceněn titulem Microsoft Most Valuable Professional v oboru ASP.NET.