Přednášející

Jan Skalický

Vystudoval výpočetní techniku na Elektrotechnické fakultě ČVUT. V současnosti pracuje jako SW architekt a lektor kurzů programování. Kromě pozic specialisty vývoje mikropočítačových systémů pracoval i v jaderné elektrárně Temelín. Je příznivcem rakouské ekonomické školy, klasického liberalismu a decentralizovaných systémů, mezi něž patří i Bitcoin a jiné kryptoměny.

Pavel Jetensky

Věnuje se Java/J2EE vývoji již od roku 2003, z toho několik let v Irsku. Vyvinul a publikoval nový algoritmus počítačového vidění pro přesné rozpoznání špiček prstů ruky a vytvořil dotykový stůl TouchTable. V současné době pracuje ve společnosti Hooyu.

Ivan Macalák

Pracuje s technologiemi Java od roku 2002. V poslední době se zabývá především návrhem systémů v architektuře mikroslužeb. Své dlouholeté domácí i mezinárodní zkušenosti předává jako lektor Javy a mentor.

Jan Novotný

Vývojem v Javě se živí už více jak 10 let. Ve společnosti FG Forrest se stará o vývoj webových aplikací. Je spoluorganizátorem ne-konference jOpenSpace, natáčí videocast Kafemlejnek.TV a píše i blog.

Steven Czerwinski

Spoluzakladatel observability startupu Scalyr, který koupila společnost SentinelOne. Nyní je Principal inženýrem v S1, kde vede návrh & implementaci systémů pro data ingestions. Dřive strávil Steven 8 let v Google, kde působil jako techlead např. na backendu Google Drive. Bakalářský a magisterský titul získal na MIT a doktorát studoval na UC Berkeley.

Leoš Přikryl

Backend vývojář v Commity.cz a evangelizátor Kotlinu. Organizátor přednášek a vývojářských setkání v Google Developer Group Jihlava. Rád propaguje nemainstreamové technologie a zatím měl to štěstí, že se většina z nich uchytila.

Štepán Šindelář

Nejdříve pracoval jako C# vývojář webových aplikací, ale jeho zájem o programovací jazyky a překladače jej přivedl do projektu Phalanger (PHP na .NET), a poté do světa Javy a JVM do projektu Graal/Truffle v Oracle Labs. V současné době pracuje na FastR - implementaci programovacího jazyka R postavené na Truffle frameworku.