Přednášející

Miroslav Sevelda

System Evangelist Autor je dlouholetý lektor GOPASu pro oblast jazyků Python, Java a Perl. Na Python postupně přešel z Perlu, i když se k tomuto jazyku často vrací. Zabývá se syntaktickými možnosti různých jazyků, jejich vyjadřovacími schopnosti a také vývojem aplikací různých typů, včetně populárních mikroslužeb.

Certifikace

Oracle Certified Java Programmer I Oracle Certified Java Programmer II Oracle Certified Web Component Developer Oracle Certified Master for Solaris Operating System

Jan Lahoda

Softwarový vývojář se zájmem o Javu Jan vylepšuje jazyk Java a související nástroje už více, než dvacet let. V současné době je součástí týmu, který implementuje nové jazykové vlastnosti v Jave pro překladači javac. V poslední době pracoval na dvou rozšířeních pro Javu - vylepšení konstrukce switch a pattern matching.

Brian Vermeer

Sr. Developer Advocate for Snyk, Java Champion, and Software Engineer with over a decade of hands-on experience in creating and maintaining software. He is passionate about Java, (Pure) Functional Programming and Cybersecurity. Brian is a JUG leader for the Virtual JUG and the NLJUG. He also co-leads the DevSecCon community and is a community manager for Foojay. He is a regular international speaker on mostly Java-related conferences like JavaOne, Devnexus, Devoxx, Jfokus, JavaZone and many more. Besides all that, Brian is a military reserve for the Royal Netherlands Air Force and a Taekwondo Master / Teacher.

Michal Špaček

Michal je webový vývojář a "security inženýr". Pořádá školení, zajímá ho bezpečnost a výkon, staví, boří a testuje webové aplikace. Přednášel na více než 100 konferencích a akcích, včetně WebExpa v Praze a Passwords v Las Vegas, na obou opakovaně. Pracoval na platebních systémech ve Skype,zlepšoval zabezpečení Slevomatu, pracoval také pro Apiary a v současné době parsuje JSON v agregátoru reportů Report URI. Michal o bezpečnosti rád mluví veřejně, hledá hranice tak, že je posouvá. Chce naučit webové vývojáře stavět bezpečnější a výkonnější weby a aplikace.

https://www.michalspacek.cz

Jiří Pinkas

Lektor Java a SQL školení Jirka Pinkas začal s Javou kolem roku 2006, kdy si jeho vedoucí diplomové práce spletl Javu s JavaScriptem a dal za úkol vytvořit vizualizaci datové struktury v prohlížeči (nakonec skutečně implementováno v Javě pomocí Appletu). Java se mu v ten moment natolik zalíbila, že už u ní zůstal, i když velice brzy přešel z Java SE do Java EE a Springu. Má za sebou dlouholetou dráhu Java EE vývojáře a lektora, čímž se zabývá dodnes.

Orkhan Gasanov

Lead Software Engineer at EPAM systems Lead Software Engineer with number of successfully completed projects. My main focus is Java and related technologies. More specifically development of Spring Framework based Microservices, Big Data and Machine Learning projects . Also have an experience in development of E-Commerce Web Apps using Hybris SAP and Oracle Commerce Platforms.

Kamil Ševeček

Odborný lektor, konzultant. Kamil Ševeček je dlouholetý programátor, geek a příznivce Javy a Kotlinu. Pracuje jako Java vývojář a ve volném čase vede kurzy pro neziskovku Czechitas. Sbírá staré počítače ZX Spectrum a Didaktik, a pořád má v plánu pro tyto skvělé stroje naprogramovat mnoho krásných osmibitových her. Má rád filmy založené na skutečných událostech a knižní biografie o významných lidech historie.

Certifikace

Oracle Certified Professional Java SE 7 Programmer (OCPJP), Sun Certified Developer for Java Web Services (SCDJWS), Sun Certified Business Component Developer (SCBCD), SpringSource Certified Spring Enterprise Integration Specialist

Mario Vejlupek

V roce 2004 jsem začal jako administrátor unixových serverů což mne později přivedlo k developmentu jak na backendu tak na frontendu. V roce 2016 jsem se vrátil zpět do Unixoveho světa, tentokráte jako DevOps, kde jsem mohl naplno využít mých znalostí z obou světů. Poslední čtyři roky jsem strávil automatizací a provozem ~50 on-prem Kubernetes clusteru a školením týmů, aby zvládli přechod jejich Java aplikací na Kubernetes. Momentálně v SikaLabs školíme a pomáháme firmám s implementací Cloud Native přístupu do jejich vývoje a infrastruktury. Ve volném čase si stavím Cloud Native Thermostat, abych si zkoušel nové věci a vedu kroužek robotiky pro první stupeň.

http://www.sikalabs.com

Petr Adámek

Petr Adámek se vývoji aplikací v Javě věnuje již 20 let. Jeho doménou jsou zejména podnikové informační systémy a návrh aplikací. Zajímá se o to, jak navrhovat a vyvíjet robustní aplikace tak, aby byly spolehlivé, dobře udržovatelné a snadno rozšiřitelné. Je posedlý psaním jednotkových testů a refaktoringem, takže ho občas projektoví manažeři nemají rádi. Rád poznává nové věci a rád se o své znalosti dělí s ostatními. V současné době pracuje jako nezávislý konzultant. Od roku 2004 také jako externí vyučující přednáší kurzy pokročilého vývoje v jazyce Java na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně. Dále se aktivně angažuje v brněnské Java User Group a rád organizuje setkání příznivců Javy ve svém vinném sklepě.

Roman Kümmel

Roman Kümmel je jedním z nejlepších odborníků v ČR na poli penetračního testování webových aplikací, autorem nejznámějšího českého webu v oblasti hacking SOOM.cz a také autorem jedné z nejlepších publikací na téma Cross Site Scripting a návazných webových útoků.

Fáris Ismail

Software Architekt Fáris Ismail po dokončení studia ČVUT Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské založil a pracoval v několika startupech ve finančním sektoru. Aktuálně působí na implementaci a vývoji firemních aplikací pomocí technologií NoSQL databází se zaměřením na webové aplikace v Javascriptu, Angular framework, Node.JS, Google Firebase Database a Google Cloud Platformy.